Toruńskie Pierniki połamane, czyli 3:1 dla Czarnych [FOTO]

Dnia 5 maja 2016 roku o godzinie 20:00 w słupskiej Hali Gryfii odbyło się ostatnie play offowe spotkanie Energi Czarnych Słupsk z Polskim Cukrem Toruń. Dotychczas wynik wynosił 2:1 na naszą korzyść, a więc wczorajszy mecz było to “być albo nie być”, walczyć albo nie walczyć o medale. Nasi koszykarze pokonali jednak Twarde Pierniki. Jak do tego doszło?

Zawodnicy trenera Jacka Winnickiego weszli lepiej w mecz, gdyż doszło do prowadzenia na korzyść Polskiego Cukru 2:9, długo nie trwało abyśmy wyrównali wynik, rzuty wolne podopiecznych Kairysa zaowocowały wynikiem 9:9. Mantas Cesnauskis już pod koniec pierwszej kwarty pokazał na co go stać i dzięki niemu pierwsza kwarta była bez problemu wygrana przez Pantery (22:19). Drugą kwartę po rzutach z dystansu, wykonywanych przez zawodników Polskiego Cukru, m. in. Gibsona, zakończono wynikiem 18:21. Trzecia kwarta to dalej dominacja Cukru – na parkiecie pokazywali swoje umiejętności Gibson oraz Wiśniewski. Nasza drużyna wciąż skazana była na to by odrabiać straty. Duet Campbell & Harper wykonali to zadanie doskonale i już kwarta ta zakończyła się wynikiem 23:24. Czwarta kwarta – to ona miała mieć decydujące znaczenie – atmosferę podgrzewali kibice zebrani w Gryfii, którzy od początku wierzyli w zwycięstwo. Mogło się wydawać, że jeśli Torunianie dobrze zaczęli mecz to nie będą mieć problemu z tym, aby tak samo dobrze go skończyć. Na boisku jednak pojawił się ten niepokonany, z numerem jeden na koszulce – Jerel Blassingame, tuż po jego wejściu na tablicy wyników widniało 8:0, była to zasługa właśnie Jerela. Czarni mocno zmobilizowani doszli do wniosku, że nie mogą zaprzepaścić tego co zaczął kolega. Tak więc czwarta kwarta to już nasz zdecydowany triumf 31-19.

W czwartym meczu ćwierćfinałowym Tauron Basket Ligi zywciężyła drużyna ze Słupska i zagra ona o awans do finału. Rywalem Czarnych będzie Stlemet Zielona Góra.
Występami mecze play off w Słupsku uświetniły zespoły Cheerleaders Maxi Energa Senior oraz Junior, a w Hali tłumnie zgromadzili się Kibice Czarnych Panter.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z meczy serii play off, które były rozgrywane w Słupsku.

Życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach oraz dziękujemy za dotychczasowe zwycięstwa!